חמישה עקרונות שכל מעצב WEB חייב להכיר

ב-2017 יש כמה וכמה דברים שצפויים להשתנות בכל הנוגע לעולם העיצוב. השינויים האלה יעשו לפעמים את ההבדל בין אתר טוב לאתר מצוין, וכמו כל מעצב – גם אתם צריכים להכיר אותם ולהיות מודעים אליהם כדי שתישארו מעודכנים. הנה חמישה שינויים שבשנה הקרובה צפויים להיות בולטים מאוד.

 

התכוננו לתַקשר עם חפצים דוממים

העידן המודרני מציב בפנינו, המעצבים, לא מעט אתגרים חדשים – חלקם כאלו שעד לפני כמה שנים נשמעו כמו חלום רחוק. דוגמה טובה לכך הוא 'האינטרנט של הדברים' (IoT), שאמנם לא נחשב לעניין עיצובי פרופר, אבל דורש מהמעצב כמה וכמה התאמות, בין היתר ביצירת אפליקציות שיכולות 'לדבר' עם חפצי ה-IoT ובמתן מענה ויזואלי לענייני האבטחה. אל תדאגו: ישנן כבר כמה וכמה חברות (Xively לדוגמה) ש'התלבשו' על העניין ומציעות למעצב כלים מתאימים.

 

רספונסיביות היא לא משהו שאתם יכולים לוותר עליו

ב-2017 עולם העיצוב יתחיל לפנות יותר ויותר לטכנולוגיות חדשות שמחייבות רספונסיביות מלאה (לדוגמה: ה-Google Glass ודומיו). המעצבים יצטרכו להשקיע מחשבה רבה בעניין, ולהשתמש בכלים שיאפשרו למשתמש לצפות באתר בצורה נוחה, בכל מדיה. כבר עכשיו ישנן בשוק מערכות ותוכנות שנבנו בדיוק לצורך הזה, כדוגמת Semantic IU.

קרדיט לתמונה: responsivedesign.is/examples

 

ממשיכים להשקיע בוויזואליה ובממשק המשתמש

הוויזואליה היא הכול כאן, כידוע, וב-2017 היא תמשיך להשתכלל ולהשתדרג. השנה תפגשו ביותר ויותר כלים ותוכנות אשר תומכים ב-3D, בכאלו אשר מיועדים ליצירת סביבת UI מתקדמת, בכלים משודרגים לצד שרת ובכאלו המיועדים לצד לקוח. כולם, בלי יוצא מהכלל, יהיו מתקדמים יותר ונוחים יותר, גם עבורכם וגם עבור הלקוח שלכם.

 

 

 

לתמונה (שוב) יש כוח

נדמה שתמיד ישנו מאבק בין סוגי התכנים השונים: פעם אחת זה הטקסט שנחשב למלך הבלתי מעורער, בפעם אחרת – הווידאו ובפעם נוספת האנימציה. המאבק הזה מתרחש כל הזמן מתחת לפני השטח, ונראה שעכשיו הגיע שוב זמנה של תמונת הסטילס – והפופולאריות הבלתי נגמרת של אינסטגרם מוכיחה את זה היטב. אז 2017 תהפוך, ככל הנראה, לשנה של תמונות.

 

Less is more, הפשוט הוא לפעמים המתוחכם ביותר

עוד ועוד מומחים לעיצוב ברשת מצביעים על מגמה הולכת ומתפשטת בעולם שלנו: עיצוב פשוט כמה שיותר, כזה שלא נועד להראות עוצמה עיצובית אלא להיות פרקטי כמה שיותר. דוגמה אחת לכך היא האפליקציות בנות עמוד אחד, שהופכות שכיחות יותר ויותר, ודוגמה אחרת היא ה-Static website generators, מנועים שבעזרתם אפשר לבנות במהירות אתר ראוי, קליל ופשוט מאוד – בכל המובנים החיוביים של העניין. ישנם לא מעט מנועים כאלו כיום (לדוגמה: Jekyll), וב-2017 כולנו נשתמש בהם כנראה.

צור קשר

ארזי הלבנון 22, חדרה, ישראל

אהבתם? אז יאללה תשאירו פרטים
מבטיחים לחזור כמה שיותר מהר! תכלס מתרגשים :)