10 טרנדים שיובילו את עולם העיצוב

בכל שנה ישנם חידושים נוספים; בכל רגע מופיע משהו יוצא דופן; בכל שנייה יכולות להשתנות תפיסות שלמות. כי ככה זה עולם העיצוב: הוא דינאמי, משתנה, כזה שלא עוצר לרגע. עכשיו הזמן להבין אילו מגמות יובילו אותנו ב-2017.

 

עיצוב חצי-שטוח
העיצוב השטוח תפס חזק כמעט בכל מקום ברחבי הרשת, וקיים כמעט בכל אתר. ב-2017 הוא יעבור שדרוג: במקום עיצוב שטוח לגמרי, נקבל עיצוב חצי-שטוח, כזה שבכל זאת נהנה מעומק וממד מסוים, בעזרת הצללות וטכניקות נוספות מאותה ה'משפחה'. כך יתקבל מראה מגוון ו-ורסטילי יותר.

קרדיט לתמונה: divenamicone.enjoy-aiia.com

 

תמונות סינמגרף (Cinemagraph)
כולנו מכירים את הגיפים, שהפכו לעוד אמצעי תוכן אהוב ברחבי הרשת. הסינמגרף היא מעין שדרוג של הגיף, שנראית איכותית יותר. מדובר בתמונת סטילס שמשלבת בתוכה אלמנט וידאו, כסוג של אפקט מראה. בעצם, הסינמגרף היא תמונת סטילס שבה פרט אחד בלבד נע כבתמונת וידאו, מה שמציע גם איכות גבוהה וגם מראה מיוחד.

קרדיט לתמונה: pinterest

 

תלת ממד (3D)
אמנם הוא כבר אִתנו תקופה מסוימת, אבל נראה שב-2017 יהפוך התלת ממד לאמצעי שייראה בכל מקום – גם באמצעי המציאות המדומה שתופסים תאוצה, גם בתכני וידאו ברשת ואפילו בציורים ובאיורים. רבים מאתנו מחפשים עיצוב ריאליסטי ככל האפשר, וה-3D מספק להם בדיוק את זה.

קרדיט לתמונה: pinterest

 

אנימציה
גם כאן לא מדובר בעניין חדש (הגיפים שעליהם דיברנו הם רק דוגמה אחת לשימוש הגובר באנימציה ברשת), אך בשנה הקרובה הוא הולך להיראות יותר ויותר – בעיקר מהסיבה הפשוטה הזאת: גולשים מתים על זה.

קרדיט לתמונה: pinterest

 

שימוש בצורות
עיגולים, ריבועים, משושים ושאר צורות גאומטריות; תבניות מיוחדות; קווים בצורות שונות. כל אלו הופכים נוכחים באתרים רבים ועם הזמן השימוש בהם הופך משוכלל ומפתיע במיוחד.

קרדיט לתמונה: mireldy.com

 

צבעוניות
בעבר התחושה הייתה שאנשים חוששים מעודף צבעים, אך עולם העיצוב של 2017 מוכן כנראה יותר מאי פעם לעניין הזה: עוד ועוד צבעים, כולל הנועזים ביותר. אתרים צבעוניים נראים שמחים יותר, צעירים יותר ושִיקיים יותר – וכך מבינים עוד ועוד מעצבים.

קרדיט לתמונה: pinterest

 

שינוי צבעים
עוד אלמנט ממשפחת הצבעים מציע שינוי הדרגתי של צבעים, לרוב ברקע האתר. כך לדוגמה, יכול הרקע הכחול להשתנות בהדרגה לסגול מימין לשמאל – או בכל כיוון שתרצו. מדובר בתוספת מקורית ויפה לעין ששוברת את שלטונו של הרקע המשעמם והמסורתי.

קרדיט לתמונה: stripe.com

 

היסט (פרלַקסָה; Parallax)
המושג הזה משמש בעיקר בעולם החלל, כהסבר לדרך שבה מראה של כמה עצמים יחד משתנה בהתאם למקומם ולזווית של הצופה. מאחורי ההגדרה המורכבת הזו נמצא כלי מעולה שכנראה יהפוך פופולארי מאוד ברשת בשנה הקרובה, משום שהוא מציע מעין אנימציה או תמונה אשר זזה בצורה יוצאת דופן ומציעה מראה יפה במיוחד.

קרדיט לתמונה: firewatchgame.com

 

רספונסיביות
ב-2015 זו הייתה המלצה, ב-2016 – דרישה, וב-2017 – חובה. מי שלא יעצב אתר רספונסיבי, כזה שיכול להתאים לכל מדיה באשר היא, יגלה שהוא נשאר הרחק מאחור.

צור קשר

ארזי הלבנון 22, חדרה, ישראל

אהבתם? אז יאללה תשאירו פרטים
מבטיחים לחזור כמה שיותר מהר! תכלס מתרגשים :)